(NOWE - MAJ 2016) Wezwania z antypirackiej Kancelarii PRO BONO (adw. Kamil Klemienia)

Prawdziwy nestor działań "antypirackich" i masowego rozsyłania wezwań do zapłaty w związku z naruszeniami praw autorskich w sieci - Kancelaria PRO BONO - rozpoczęła w maju 2016 roku nową serię wezwań.

W pierwszych latach działalności skupiona na naruszeniach na www.chomikuj.pl, po próbie dochodzenia roszczeń wynikających z naruszeń w sieci peer-to-peer (torrent), skoncentrowała się na "pewniejszych" naruszeniach na popularnym "chomiku".

Naruszenia te określam, jako "pewniejsze", ponieważ związane są one bezpośrednio z korzystaniem z konta w tym serwisie. Teoretycznie zatem łatwiej jest wskazać konkretną osobę, która dokonała naruszenia w danym gospodarstwie domowym. Z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to osoba, która korzysta z konta w serwisie. Ma to szczególne znaczenie dla tych osób, które do logowania wykorzystują swoje dane osobowe (np. login jako imię i nazwisko).


http://europeana.eu/
The British Library

Pismo nie zawiera większych zmian w stosunku do pism z lat ubiegłych, proponuję zatem zapoznać się z dotychczasowymi artykułami na ten temat:

Kancelaria Adwokacka Anny Łuczak (obecnie Artur Glass-Brudziński)
Kancelaria Adwokacka Bartłomieja Wieczorka
Kancelaria CODEX
Lex Superior Sp. z o. o.
MURAAL Kancelaria Prawna Magdaleny Zielińskiej
Kancelaria Prawna PRO BONO Dariusz Puczydłowski (adwokat Bartosz Wojda, adwokat Kamil Klemienia)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Karoliny Szulc-Nagłowskiej

Zatrzymania sprzętu komputerowego w związku z naruszeniami praw autorskich

Zachęcam także do przeczytania wywiadu ze mną w Dzienniku Internautów, w którym szerzej komentuję zjawisko masowego rozsyłania wezwań do zapłaty przez kancelarie "antypirackie".

Dla wszystkich tych, którzy dostali wezwania z Kancelarii Prawnej PRO BONO Dariusz Puczydłowski (adwokat Bartosz Wojda) o takiej treści, jak w podlinkowanym poście wraz z projektem ugody - oferuję bezpośrednią pomoc prawną w bardzo atrakcyjnej cenie 100 zł za poszerzoną analizę sprawy oraz poradę e-mailową lub telefoniczną, podczas której będą Państwo mogli rozwiać swoje wszelkie wątpliwości dotyczące otrzymanej korespondencji oraz uzyskać informację na temat możliwych dalszych kroków w sprawie i ryzyk z tym związanych. Chętnych zapraszam do kontaktu e-mailowego: boguslawwieczorek@gmail.com.

Podkreślam przy tym, że na podstawie art. 3 ustawy o radcach prawnych z dnia 6 lipca 1982 roku obowiązuje mnie tajemnica informacji pozyskanych przy świadczeniu pomocy prawnej, jak i nie mogę być z tego obowiązku zwolniony.

Etykiety: