POMOC PRAWNA - wezwania z MURAAL Kancelarii Prawnej Magdaleny Zielińskiej

Oferta bezpośredniej pomocy prawnej dla adresatów wezwań - szczegóły na końcu artykułu.

Styczeń 2015 roku przyniósł duże wzmożenie w działalności "antypirackich" kancelarii prawnych. Po masowych wezwaniach do zapłaty rozsyłanych przez Kancelarię Adwokacką Anny ŁuczakKancelarię Adwokacką Bartłomieja Wieczorka oraz Kancelarię CODEX pojawiły się kolejne doniesienia o podobnych wezwaniach kierowanych przez firmę Lex Superior Sp. z o. o. z Gdańska, a teraz także MURAAL Kancelarię Prawną Magdaleny Zielińskiej.

Podobnie, jak w przypadku Lex Superior, nie jest to kancelaria prowadzona przez profesjonalnych pełnomocników - radców prawnych lub adwokatów - pomimo używania w swojej nazwie sformułowania "kancelaria prawna".

Duża część moich uwag przedstawionych przy okazji poprzednich artykułów na ten temat pozostaje aktualna - chodzi o naruszenie tego samego przepisu prawa, tj. o rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim bez stosownego zezwolenia.

MURAAL, podobnie jak kancelaria mec. Glass-Brudzińskiego i CODEX, reprezentuje podmiot zagraniczny -  Stowarzyszenie Contra Piracy Worldwide Association for intellectual property z siedzibą w Zug w Szwajcarii (filmy Niezniszczalni 3, Furia, Głupi i Głupszy bardziej, ale też polskie - Jack Strong, Wkręceni i Sztos 2).

Przy okazji filmu "Niezniszczalni 3", zapowiedź podjęcia kroków prawnych była związana z tym, że w internecie film był dostępny na trzy tygodnie przed oficjalną premierą. Producent zapowiedział wówczas, że chce ukarać "wszystkie 10 milionów osób, które ukradły pracę jego i jego zespołu." Jeśli uzyskałby żądane 950 zł od nich wszystkich film z pewnością pobiłby rekord kasowości zarabiając 9.500.000.000 złotych... któregoś dnia producenci filmowi mogą uznać, że ścigając "piratów" są w stanie zarobić na filmie więcej, niż w normalnej dystrybucji. A może już uznali?

Wikipedia.de, Queryzo

Przy poprzednich wezwaniach rozsyłanych przez profesjonalnych pełnomocników adresaci korzystali z przysługującej im możliwości wnioskowania o wszczęcia postępowania dyscyplinarnego do odpowiednich organów samorządu zawodowego. Obecnie nie ma takiej możliwości, ale trzeba oddać kancelarii MURAAL, że wezwanie nie budzi tylu wątpliwości, co podobne z Lex Superior.

W wezwaniu nie jest przesądzone, czy ściganie odbywa się na podstawie art. 116 ust. 1 czy również ust. 4, a więc czy dotyczy ono rozpowszechniania nieumyślnego. Do tej pory kancelarie wzywające do zapłaty z tyt. naruszeń w sieci torrent wyraźnie wskazywały na działanie nieumyślne. Przypominam, że projektowana nowelizacja ustawy znosi karalność za obie formy przestępstwa.

Dla wszystkich tych, którzy dostali wezwania z MURAAL Kancelarii Prawnej Magdaleny Zielińskiej o takiej treści, jak w podlinkowanym poście oferuję bezpośrednią pomoc prawną w bardzo atrakcyjnej cenie 100 zł za poszerzoną analizę sprawy oraz poradę e-mailową lub telefoniczną, podczas której będą Państwo mogli rozwiać swoje wszelkie wątpliwości dotyczące otrzymanej korespondencji oraz uzyskać informację na temat możliwych dalszych kroków w sprawie i ryzyk z tym związanych. Chętnych zapraszam do kontaktu e-mailowego: boguslawwieczorek@gmail.com.

Podkreślam przy tym, że na podstawie art. 3 ustawy o radcach prawnych z dnia 6 lipca 1982 roku obowiązuje mnie tajemnica informacji pozyskanych przy świadczeniu pomocy prawnej, jak i nie mogę być z tego obowiązku zwolniony.

Etykiety: