IP Challenge 2014

Własność intelektualna w praktyce patronuje największemu konkursowi z własności intelektualnej dla studentów w Polsce – IP Challenge 2014. Najbliższa edycja, która rozpocznie się już 24 lutego, będzie dotyczyła prawa autorskiego. Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Własności Intelektualnej „IP” działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat merytoryczny sprawuje Katedra Prawa Własności Intelektualnej i Dóbr Niematerialnych WPiA UW, a patronat honorowy nad konkursem objął Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki.W konkursie weźmie udział sześć trzyosobowych zespołów z następujących uczelni:

Grupa A:
• Uniwersytet Śląski
• Uniwersytet Warszawski
• Uniwersytet Wrocławski

Grupa B:
• Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
• Uniwersytet w Białymstoku
• Uniwersytet Jagielloński

Każdy z zespołów zmierzy się z napisaniem opinii prawnej na zadany temat, a oceniać je będzie dr Wojciech Machała z Uniwersytetu Warszawskiego, jednocześnie autor obu półfinałowych kazusów.

Przed rokiem zwycięstwo w IP Challenge przypadło Uniwersytetowi Warszawskiemu, natomiast dwa lata temu triumfował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kto zwycięży w tegorocznej edycji? O tym będzie można się przekonać 17 maja 2014 roku, gdzie na finale w Warszawie spotkają się drużyny, które otrzymają najwyższe noty w swoich grupach.

Finał składał się będzie z etapu pisemnego oraz ustnego. Etap ustny, czyli symulowaną rozprawę, poprowadzi sędzia Beata Piwowarska z Sądu Okręgowego w Warszawie. W skład finałowego jury wejdą także prawnicy Kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, mecenasowie Bartosz Tomaszewski oraz Michał Pękała.

Opis kolejnych zmagań i ich wyników z pewnością znajdzie się również na blogu, więc już teraz zachęcam do śledzenia wpisów im poświęconym, a po publikacji konkursowych kazusów – także do samodzielnego zmierzenia się z postawionymi problemami.

Wszystkie aktualności znajdą Państwo na stronie organizatorów oraz fanpage’u konkursu.

Uczestnikom zaś życzę powodzenia!