poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Wezwanie do zapłaty - Kancelaria Prawna PRO BONO Dariusz Puczydłowski (adw. Bartosz Wojda, adw. Kamil Klemienia)

ul. Hetmańska 92 lok. 7
15-727 Białystok

ew. 

Adwokat Kamil Klemienia
ul. Lipowa 2
15-424 Białystok

Pełnomocnik pokrzywdzonego Media Rodzina Sp z oo. w Poznaniu infolinia te. 85 733 38 38
pon.-pt. 8.00 16.00

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Działając w imieniu i na rzecz mojego mocodawcy Media Rodzina sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu - dokument pełnomocnictwa przedkładam w załączeniu do niniejszego pisma, w związku z toczącym się postępowaniem karnym prowadzonym przez Prokuraturę […] pod sygn. akt: […] dotyczącym podejrzenia popełnienia przestępstwa, określonego w treści art. 116 § ust. 4 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych polegającego na rozpowszechnianiu w dn. […] za pośrednictwem sieci Internet w sieciach peer to peer (torrent, korzystając w dacie popełnienia czynu z adresu IP o numerze […], utworów do których prawa autorskie majątkowe posiada mój mocodawca, wzywam do:

1) dobrowolnej zapłaty kwoty 1225,00 zł (słownie: tysiąc dwieście dwadzieścia pięć złotych zero groszy) tytułem naprawienia szkody, a tym samym zaspokojenia roszczeń reprezentowanej przeze mnie spółki w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma na rachunek bankowy o numerze 94 2490 0005 0000 4600 3416 0776 prowadzony dla mojego klienta przez Kancelarię Prawną Pro Bono z/s w Białymstoku która ujawniła przestępstwo i została umocowana przez mojego klienta m.in. do przyjmowania wpłat od osób naruszających prawa autorskie Media Rodzina Sp. z o. o. z/s w Poznaniu. W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz numer dokumentu ugody.

Wskazana powyżej kwota została obliczona poprzez ustalony iloczyn ilości rozpowszechnień danego utworu oraz wartości jednego egzemplarza rozpowszechnionego utworu w sprzedaży detalicznej. 

Jednocześnie informuję, że w toku postępowania karnego, mój mocodawca - na mocy art. 79 ust. 1 pkt  lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych będzie dochodził trzykrotności wskazanej powyżej kwoty oraz zapłaty dodatkowych kosztów, w tym wynagrodzenia za podejmowane przeze mnie czynności adwokackie a po zakończeniu postępowania karnego i skierowaniu sprawy na drogę postępowania cywilnego również opłaty od pozwu i kosztów związanych z przeprowadzeniem ewentualnego dowodu z opinii biegłych sądowych z zakresu informatyki i telekomunikacji.

2) dobrowolnego usunięcia plików, do których prawa autorskie majątkowe posiada mój mocodawca, wymienionych w wykazie naruszeń znajdującym się w załączeniu do niniejszego pisma, jak również do zaniechania rozpowszechniania utworów mojego mocodawcy w przyszłości.
Końcowo informuję, że w przypadku naprawienia wyrządzonej szkody i zobowiązania się do niepopełniania w przyszłości naruszeń majątkowych praw autorskich - przysługujących mojemu mocodawcy, zostałem zobowiązany przez klienta do cofnięcia wniosku o ściganie, co spowoduje definitywne zakończenie postępowania karnego.

W celu ugodowego zakończenia sporu, proszę o dokonanie zapłaty w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma, podpisania dwóch egzemplarzy ugody i odesłania ich na adres mojej kancelarii. Aby uzyskać dodatkowe informacje proszę o kontakt z moimi współpracownikami od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 pod numerem 85 733 38 38.

Informacje potwierdzające toczące się postępowanie karne można uzyskać poprzez kontakt z Prokuraturą […].

W załączeniu:
1) wykaz naruszeń;
2) pełnomocnictwo;
3) umowa ugody (2 egzemplarze).

289 komentarzy:

 1. Witam
  Mam tego samego rodzaju problem ,kancelaria hurtem chyba wysłała listy,zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać chyba zacznę od wizyty u adwokata..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam także skorzystanie z mojej oferty (http://prawo-ip.blogspot.com/2015/04/pomoc-prawna-kancelaria-prawna-pro-bono_13.html)

   Usuń
  2. mam ten sam problem nie wiem co zrobić bo ja nic nie ściągnęłam z tprrentów:(

   Usuń
 2. To jakieś jaja, dużo ludzi dostało identyczne wezwania za te same pliki, ale różne kwoty. Ja mam do zapłacenia 4467zl, mimo ze nie pobieralem takich plików. Jutro dzwonie do pana wojdy i prokuratury w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jakieś jaja, dużo ludzi dostało identyczne wezwania za te same pliki, ale różne kwoty. Ja mam do zapłacenia 4467zl, mimo ze nie pobieralem takich plików. Jutro dzwonie do pana wojdy i prokuratury w Poznaniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj dostałam takie samo pismo. Kwota do zapłaty 750 zł. Czy ktoś się już kontaktował w tej sprawie? Czy zostało już coś wyjaśnione? Proszę o kontakt na maila: izabelag-1992@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Do mnie też przyszło takie pismo w czwartek jestem umówiony z prawnikiem jestem ciekawy co mi powie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już będzie coś wiadomo to proszę napisać.

   Usuń
 6. Mam tego samego rodzaju problem. Kwota do zapłaty 750 zł. Proszę o informacje dotyczące tej sprawy. Jak mam się zachować co robić? Odwiedzić adwokata? Proszę o kontakt na 2278714 (gg)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś już może ma jakieś informacje dotyczące tych wezwań do zapłaty? Jeśli to możliwe to proszę podzielić się na tym forum.

  OdpowiedzUsuń
 8. Również dołączam się do prośby o jakieś informacje to samo dostłem na kwotę ponad 7tys

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiaj dostałam takie samo pismo. Kwota do zapłaty 1856,00 zł. Czy ktoś się już kontaktował w tej sprawie? Czy zostało już coś wyjaśnione? Proszę o kontakt na maila:gwkuch@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Również otrzymałem wezwanie do zapłaty, byłem dzisiaj na Policji - odradzili płacenie, zalecili odczekanie do poniedziałku, żeby zobaczyć co pokaże się w sieci, następnie powiedzieli, żebym złożył zawiadomienie o próbie popełnienie przestępstwa.
  Sprawdziłem adresy IP - nie należą do mnie.
  a co udało się Wam ustalić?

  OdpowiedzUsuń
 14. proponuję:
  1. lekturę: http://di.com.pl/news/50161,0,Zaplac_550_zl_za_pobieranie_filmu_Co_na_to_Naczelna_Rada_Adwokacka-Marcin_Maj.html
  2. Osobiście czuję się zastraszony, uważam, że ktoś mnie okraść, w związku z tym złożę skargę na pana Wojdę.
  3. http://www.rejestradwokatow.pl/Kraiaa wbijamy link wpisujemy "Wojda" miejscowość Białystok, i składamy skargę Izby Adwokackiej w Białymstoku - najlepiej listem poleconym. Podejrzewam, że jak Izba Adwokacka dostanie około 100 skarg, to chcąc nie chcąc będzie musiała się zająć tematem.

  OdpowiedzUsuń
 15. witam po dzisiejszej wizycie u adwokata spadł mi kamień z serca stwierdził że jest to jedna wielka ściema jak on to określił zrobili sobie zbiórkę pieniędzy. Pismem nie kazał się przejmować

  OdpowiedzUsuń
 16. http://slonecznystok.pl/o-nas/itemlist/tag/Bartosz%20Wojda.html
  Mistrz:):):)

  OdpowiedzUsuń
 17. mój adwokat powiedział to samo i dziwi się że adwokaci wysyłają takie pisma. pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 18. Osobiście czuję się zastraszona, zaszczuta, upokorzona tym pismem i uważam je za bardzo odkażające (to spowodowało u mnie wielkie nerwy i bóle brzucha). Subiektywnie uważam takie zachwianie, za niegodne adwokata. Takie postawienie sprawy? po takim czasie? takie z takimi dziwnymi wymaganiami jak NIP (skoro ma dane, po co mu to?) i wiele innych....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Numer dowodu osobistego i Pesel - pomyłka
   jestem oszołomiona tym wszytkom. :( :( :(

   Usuń
  2. I co Pani z tym zrobiła dalej?

   Usuń
  3. nie wiem, zobaczę jak się sprawa rozwikła.

   Usuń
  4. kobieto olej to to jest naciąganie , ja to olalem , policja każe składac skarge do prokuratury

   Usuń
  5. ja dostalem niedawno i nie wie co zrobic przyszla do mnie policjia z drukiem ip i z 5 filmami harrego i ebookiem i do zaplaty kolo 3200zl i powiedziano mi ze sprawe bada prokurator ale zadnych danych o prokuratorze nie mam tylko ze to jest z media rodzina i nie weim czy wplacic ob trzeba placici na druku pocztowym na poczcie i ze dopiero pozniej przyjdzie umowa ugodowa pozmuzcie nie weim co robic bo mam mysli jzu samobojcze

   Usuń
 19. Witam. Mam tez ten sam problem czy KTOŚ moze nam poradzic tak KONKRETNIE co z tym robic...

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam, wszystkich znajoma również otrzymała pisemko z "harym" za 750 zł zasadnicze pytanie skąd wzięli dane teleadresowe? Czy ktoś(jakiś pracownik) przypadkiem ich nie sprzedała (UPS?).

  OdpowiedzUsuń
 21. To jest w ogóle jakaś farsa. Moim zdaniem powinno się to nagłośnić, bo nie może być tak, że jakaś biedna Media Rodzina, której nie idzie sprzedaż próbuje sobie w ten sposób, przez zastraszanie ludzi odbić. Ja dostałem 750zł do zapłacenia za książkę, którą w ogóle nie wiem, czy ktokolwiek i kiedykolwiek ściągnął. Dodatkowo jest ona dostępna w necie za darmo... Chciwość, która ogarnęła niektórych ludzi i branże jest wręcz nie do przyjęcia. Praktyka która się tutaj odbywa, powinna być napiętnowana i karana przez Krajową Radę Adwokacką, mówię odnośnie jaśnie pana Wojdasa. Wracając jednak do tematu samej Media Rodziny, to chciałbym uprzejmie oznajmić, że od dzisiaj żaden media shop nie zarobi na mnie już ani złotówki, bo do tej pory uczciwie kupowałem interesujące mnie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam,u mnie dane osobowe wydało UPC na wniosek prokuratury z Poznania, adwokat powiedział żeby pismem się nie przejmować , ja podobno ściągałem audiobook w 2012 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez za audiobook musze zaplacic 750zl al np adres IP komputera nie jest moj a tak z drogiej strony nie bardzo znam sie na prawach autorskich ale od kiedy ta Media Rodzinie ma jakiekolwiek prawa autorskie do czegokolwiek... Bylo nerwow ale juz olalismy zobaczymy co dalej

   Usuń
 23. Nie przejmujcie się tym ludzie!

  OdpowiedzUsuń
 24. Dzwoniłem w tej sprawie do prokuratury i babka powiedziała, że lepiej zapłacić kwotę i mieć spokój, bo sprawa już się w niej toczy. Dodała, że w ciągu dwóch tygodni przyjdzie zawiadomienie z komendy na przesłuchanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 25. Czy policja w ogóle, w takiej sprawie może nagle przyjść do domu i zabrać wszystkie komputery?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam
   Witam, tez dostałem takie pismo, byłem na Policji i zgłosiłem próbę wyłudzenia pieniędzy oraz skargę do Izby adwokackiej na Bartosza Wojdę. Proponuję zrobic wam to samo
   pozdrawiam
   Bilwaldi

   Usuń
  2. Brawo, postawa GODNA PODZIWU!

   Usuń
 26. Mogę wam powiedziec tyle ze sprawa bedzie w sadzie i zostaną zabrane komputery przez plicje w celu sprawdzenia czy te pliki byly sciagane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale sprawa jest i tak przez nas wygrana, bo nikt nie jest w sanie udowodnic, że osoba która dostała wezwanie do zapłaty rzeczywiście ona sciagała. Tak czy inaczej prawdopodobnie saprawa w sadzie bedzie i komputer zarekwirowany przez policje też.

   Usuń
  2. skąd to wiesz???

   Usuń
  3. skąd masz takie informację?
   Dzwoniłeś, pytałeś dostałeś wezwanie na policję??

   Usuń
 27. To informacje od adwokata ktory jakis czas temu zajmował sie taka sama sprawą.

  OdpowiedzUsuń
 28. Sam już nie wiem komu wierzyć. Jedni piszą, żeby pismem się nie przejmować, inni, że sprawa trafi do sądu i policja zarekwiruje komputery.
  Nawet jeśli tak może być, to kiedy można spodziewać się takiego nalotu od otrzymania pisma i jak taka sytuacja wygląda? Pukają, pukają, a jak nikogo nie ma w domu to wywarzają drzwi? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. A to dlaczego administrator bloga usuwa komentarze? To już nie można pomóc ludziom podając adres e mail, w celu kontaktu?? Tak, tak myślicie, że coś zarobicie za poradę w tej sprawie? Brawo!

   Usuń
  3. To blog prawniczy. Staram się więc moderować komentarze pod kątem ich zgodności ze stanem prawnym, aby treści tu publikowane nie wprowadzały innych w błąd, jak ma to często miejsce np. na bardzo popularnym forum porad prawnych, których udzielają osoby anonimowe - a sądząc po treści niektórych - także zupełnie przypadkowe.

   Wyżej usunięty - anonimowy! - komentarz sugerował pomoc prawną po kontakcie pod wskazanym adresem e-mail. Nie widzę powodu, dla którego miałbym pozostawiać takie ogłoszenia i uwiarygadniać je swoim nazwiskiem.

   Jeśli Pani/Pan Anonimowy chce doradzać innym - proszę to albo zrobić otwarcie, aby można to było zweryfikować, albo proszę publikować gdzie indziej.

   Usuń
 29. poniżej link do orzeczenia sądu w podobnej sprawie gdzie doszło do rozprawy, ostatecznie uniewinnienie

  http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/peer/150515250001006_II_K_000614_2014_Uz_2014-07-29_002

  OdpowiedzUsuń
 30. Dostałem to samo pismo. Sprawa dotyczy pliku pobranego i udostępnianemu w czerwcu 2012 roku!
  Nie śpię od dwóch dni, nie wiem co robić :/

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy ktoś nie zapłacił w wyznaczonym terminie? (Już minęły terminy ugody wyznaczone było tylko 7 dni).
  Czy przyszły jakieś papiery z Policji? Jeśli tak to jakie?
  Jak się sprawa rozwija u takich was?

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja nie zapłaciłem. Nic z policji póki co nie przyszło, prokuratura potwierdza, że takie dochodzenie się toczy.

  OdpowiedzUsuń
 33. i jak tam sprawa sie rozwija.. bo ja tez to dostalem i nie wiem czy cos odpisywac... a moze ktos podrzuci pismo jak im odpisac ze sie czlowiek nie zgadza z tymi zarzutami.. i niech kombinuja..

  OdpowiedzUsuń
 34. Oczywiście Media Rodzinie daje nieżle popalić wielu Rodzinom. Zajęte zostały 4 komputery w mojej rodzinie, przesłuchanie na policji, sprawa w sądzie w sprawie zażalenia, policja i prokuratorzy zajmują się Harrym a prawdziwi przestępcy hulają ile wlezie.

  OdpowiedzUsuń
 35. Witam, dzisiaj dostałem pismo, oczywiście za Harrego. Dajcie znać co się u Was dzieje w temacie.
  Odpisaliście?Zapłaciliście?

  OdpowiedzUsuń
 36. Również otrzymałem wezwanie. Sprawa dotyczy Harrego Pottera za rok 2012. Najlepsze jest, to że od kilku ładnych lat (około 4) nie korzystam z sieci p2p.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. CZy chodzi o wszystkie czesci Harrego Pottera audiobookow? bo tez dostalem pisamo i mam do zaplaty 800zl

   Usuń
  2. Nie uwazasz ze to jakas sciema i gosciu chce wykorzystac ludzi i zgarnac kase za to. Ja np tych plikow w audiobookach nigdy nie sciagalem

   Usuń
 37. Witam Ja dzisiaj dostałem pismo dotyczące Igrzysk śmierci w pierścieniu ognia!! rzekomo w 2013 roku. 750 zł....jakieś nieporozumienie, nie korzystam z uTorrentów już od kilku dobrych lat....

  OdpowiedzUsuń
 38. Komputera na który coś rzekomo zassałem już nie mam. Mam zainstalowany nowy router. Nawet nie mam możliwości porównania adresów IP. Temat zaczyna się ciekawie. Dodatkowo mam Ugodę na której nikt się nie podpisał, a ja mam przelać kasę i odesłać…co dalej za tym idzie, nawet nie wie jakie były by w tym przypadku konsekwencje.

  OdpowiedzUsuń
 39. harry potter audiobuki 750zl kazdemu ? ;p co z ta sprawa robicie bo ja nic ?

  OdpowiedzUsuń
 40. właśnie dzisiaj też dostałam pismo za harrego pottera audiobooki 800zł... owszem, pobierałam je, ale do jansej anielki, po to zapłaciłam z konto na torrentach... plików od dawna nie posiadam, a skąd miałam wiedzieć, że pobierając je, automatycznie udostępniam? nie znam się na tym ;/ i nie wiem co robić, siedzę już dwie godziny i szukam informacji. z tego, co widzę, to ta "kancelaria" to jacyś naciągacze, ale kto tam wie...

  OdpowiedzUsuń
 41. i co zastanawiające, chyba wszyscy mają taką samą sygnaturę akt. czyli, że co? prowadzą zbiorową akcję na wszystkich, każdy ma tą samą sygnaturę akt w tych papierach a każdy dostał pismo w innym terminie? nic już z tego nie rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 42. dziś dostałem za harego,ale nie ściągałem żadnych audio ani pdf.Na wezwaniu jest autor i tytuły-6.Jutro idę do prokuratora generalnego w tej sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 43. Ja odebrałem dzisiaj.Za harego 720 .Tylko nie pobierałem żadnych audio ani pdf ani innych.Podobno jeżeli jest to masówka to olać.Ale ja czuję się zastraszony i jutro idę do prokuratora generalnego niech zerknie.Na wezwaniu jest dobrowolne tłu drukiem.

  OdpowiedzUsuń
 44. Daj znać co załatwiłeś i czy to warte zachodu. Też się udam.

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja dostałem podobne pismo z zapłatą 800 ale za książki Igrzyska śmierci i nie wiem co robic.

  OdpowiedzUsuń
 46. Proponuje przypomnieć sobie czy nie rejestrowaliście się czasami w serwisie Plikostrada.
  Najprawdopodobniej ta firma sprzedała wasze dane osobowe do tego przekrętu.
  Wiem to ponieważ straszyli mnie komornikiem za niewyrejstrowanie się w ciągu 14 dni od zalogowania co niby wiązało się z wykupieniem u nich transferu na 120 gb za 96 zł.
  W mailu użyli tego samego adresu ip jaki znajduje się na wezwaniu do zapłaty za Harego Pottera. Podkreślam że nie mam publicznego ip, jestem za natem a owy adres był wygenerowany przez dostawcę. Jeżeli znajdziecie wspólny mianownik dla tych spraw to najlepiej
  zróbmy pozew zbiorowy. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą stron wyłudzających dane osobowe w necie.

  OdpowiedzUsuń
 47. Ludzie! Ale jesteście naiwni! Od kiedy to policja informuje o przyjściu do was w sprawie przestępstwa? Gdyby była jakaś akcja to czarni wpadli by o 5 rano do Was do domu, rzucili by Was na glebę, zarekwirowali komputery i wszelkie informacje dotyczące przestępstwa a nie jakiś baran, który chce zarobić informuje Was, że policja przyjdzie po 7 dniach. Dobre... Ludzie Zacznijcie myśleć!!!Nic nie płacić bo to oszusty!!!Ludzie już wymyślają takie numery, że naprawdę ciężko je normalnemu użytkownikowi rozróżnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupoty piszesz. Miałem tą sytuację jakieś 2 lata temu. Policja była dwa razy, bo pierwszym razem mnie nie było. Drugim razem grzecznie pukali (była godzina 11.00). Prosili o udostępnienie sprzętu, mieli nakaz więc im pokazałem. Policjant z biegłym sądowy zobaczyli co chcieli, stwierdzili że grzecznie współpracuję więc nawet sprzętu nie zabierają. Jedynie co to komputer został zabezpieczony na poczet dalszego postępowania sądu - wiązało się to z tym, że nie mogłem go wynosić po za mieszkanie. po około roku dostałem pismo z sądu o umorzeniu sprawy.

   Usuń
  2. Kłamiesz!!!

   Usuń
 48. Dziwne jest tylko to, że wszyscy, którzy dostali wezwania to użytkownicy UPC i wszyscy za Harrego Pottera. To nie może być przypadek. Jakiś pracownik musiał maczać w tym palce, bo dane tylko z tamtąd mogły wyciec. Znalazł sobie sposób na dorobienie. Moja znajoma też dostała teraz 800 zł Harry Poter i z UPC. To nie może być przypadek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z Vectry jestem.

   Usuń
  2. ja też z vectry

   Usuń
 49. Ja jestem w Orange i też dostałem.

  OdpowiedzUsuń
 50. Tez jestem w Orange i dostałem wezwanie do zapłaty 705 zł. Nie wiem co dalej , chyba muszę odwiedzić jakiegoś adwokata.

  OdpowiedzUsuń
 51. Też otrzymałem wezwanie ale "najlepsze" w tym wszystkim jest to, że nigdy nie korzystałem z oprogramowania do P2P

  OdpowiedzUsuń
 52. Byłem u prokuratora.Kazał olać bo moje IP jest inne niż przysłali.Sprawdzcie IP.Kazał napisać pismo do nich za potwierdzeniem o nie nękanie mnie pismami ,bo inaczej założę sprawę o stalking.Tak też zrobię.SPRAWDZCIE SWOJE IP !!!!

  OdpowiedzUsuń
 53. Adres IP w przypadku Neostrady jest przydzielany dynamicznie, tzn że standardowo raz na 24 godz masz nowe IP.

  OdpowiedzUsuń
 54. Widzę że identyczna sytuacja. Harry Potter z 2012r i w moim przypadku 715zł. Dajcie znać jak sprawa będzie się rozwijać. Ja póki co pozwolę jej żyć swoim życiem. Chyba nie ma się czym przejmować. Będę próbować kontaktować się z tą firmą która udzieliła pełnomocnictwa. Tylko nie będę używać telefonu podanego w pełnomocnictwie, ale z ich oficjalnej strony. Ciekawe co powiedzą.
  Jak będziecie mieli jakieś informacje, proszę podzielcie się.

  OdpowiedzUsuń
 55. ja dziś dostałem 775 zl za Igrzyska smierci - jestem podłamany , nic nie pamiętam co się działo 2012r CO Z TYM ROBIĆ ??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to samo mam i ja....nie wiem co zrobić

   Usuń
 56. a czy wszyscy mamy tą samą sygnaturę sprawy 14/13 tylko nie pamiętam początku DS chyba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, sygnatura 14/13.

   Usuń
 57. Tak, sygnatura DS 14/13, trochę to śmieszne i zarazem denerwujące. Nie wiem co z tym zrobić.
  2012 r. Nie pamiętam co robiłem rok temu.
  Co radzicie?

  OdpowiedzUsuń
 58. Sygnatura DS 14/13 Baśnie Chińskie, Żółty Smok audiobook z listopada 2012r to jakiś absurd lecz skąd mają dane. Internet z neostrady orange.

  OdpowiedzUsuń
 59. Witam. Ja również dostałam takie pismo. ma oczywiście te samą sygnaturę. Poza tym zauważyłam błąd WZYWAM PANIĄ, a w dalszej części pisma zmieniłam płeć i zwracają się Pan. Dziwne jak na moje oko są te pełnomocnictwa. Dwa? W jakim celu. Kiedyś taki problem miałam ze słynnym pobieraczkiem wtedy olałam sprawe, a Ci się wycwanili i przysłali poleconym. Czy do Was też

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niby rozpowrzechniłam audiobook IGRZYSKA ŚMIERCI

   Usuń
 60. otrzymałem list polecony

  OdpowiedzUsuń
 61. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 62. Moim zdaniem jest to próba wyłudzenia. Pod przekazanym adresem funkcjonuje kancelaria radców prawnych a osoba wymieniona w piśmie podaje się za adwokata a według tych danych jest radcą. Nie zgadzają się również numery telefonów podane w piśmie i opublikowane na stronie. Na tym forum podobał mi się wpis osoby rzekomo pozbawionej przez policję komputerów, jak i strasznie zaniepokojonej. Sądzę, że są to raczej naganiacze do zapłacenia. Deal polega na tym, że jak już ktoś zapłaci, to nie tylko nie zobaczy odesłanej ugody, lecz szkodliwość czynu okaże się również znikoma i nikogo za utracone przez was pieniądze nikt nie będzie ścigać. Zatem głowa do góry i bez obaw. Dziękuję za wpisy uspokoiły mnie i przekonały, że sprawa jest oszustwem.

  OdpowiedzUsuń
 63. http://forumprawne.org/prawo-autorskie/595606-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-3-a.html
  http://di.com.pl/jak-zlozyc-skarge-na-adwokata-trolla-ktory-zada-pieniedzy-za-rzekome-piractwo-50184
  http://prawo-ip.blogspot.com/2014/07/obawa-na-torrenty-last-minute-na-ugode.html


  warto poczytać art. 79 jest zaskarżony do Trybunału Stanu przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

  Wstawię jeszcze tekst pisma jakie wyśle do tych troli

  OdpowiedzUsuń
 64. obiecałem tekst listu do Panów adwokatów:

  …………… ……………… Białystok, dnia 29.05.2015
  Ul. …………… .
  ..-…. B………


  Kancelaria Adwokacka
  Adwokat K….. K……….
  Ul. …… .
  .. - … Białystok
  W odpowiedzi na przedsądowe wezwanie do zapłaty z dnia 21.05.2015 r. zaprzeczam abym kiedykolwiek naruszył prawa autorskie MEDIA RODZINA Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
  Odmawiam zapłaty kwoty wskazanej w w/w wezwaniu .
  Jednocześnie informuję, że dalsze kierowanie tego rodzaju korespondencji potraktowane zostanie jako próba naruszenia moich praw, oraz doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, a tym samym zostanie zgłoszone do stosownych organów ścigania.

  OdpowiedzUsuń
 65. tez dostałam takie pismo za harrego pottera 750 zł z 2012 roku

  OdpowiedzUsuń
 66. Ściągac to nie przestępstwo, natomiast udostępniac już tak.

  seed jest to ktoś kto ma 100% pliku i udostępnia plik innym
  peer ktoś kto ściąga i udostępnia ściągniętą część pliku
  leech to ktoś kto tylko ściąga

  Czy "oni" sa w stanie udowodnić, ze nie byłam leecherem?

  OdpowiedzUsuń
 67. Skorzystałem z porady prawnej i oto czego się dowiedziałem
  Wytoczono proces w prokuraturze już w 2013 roku, stąd ta sama sygnatura.
  Przystawanie na warunku umowy o ugodę to jednoznaczne przyznanie się do winny i może się wiązać z kolejnymi wezwaniami do zapłaty. Taka umowa niczego nie gwarantuje.
  Kancelaria dotychczasowo wysłała dwie fale wezwań dotyczących harrego i igrzysk, wygląda na to, że kolejno będą w taki sam sposób postępować z następnymi tytułami aż sprawa ulegnie przedawnieniu.
  Na korzyść oskarżonych może jednak przemawiać fakt, iż minęło sporo czasu i nie jest już możliwe w większości przypadków udowodnienia takiego wykroczenia, zwłaszcza kiedy się wymieniało w tym okresie nośniki. Nawet osoby które nie miały czynienia z siecią p2p mogą być narażone na nacisk ze strony firm MEDIA RODZINA, ponieważ trudno będzie nim jednoznacznie udowodnić niewinności. Muszę się przygotować na ewentualne wywiady z policją i zarekwirowanie domowego sprzętu.

  OdpowiedzUsuń
 68. A mi zaczyna świtać w głowie taka myśl. Jaki jest sens wysyłania takich wezwań skoro każdy, kto ma w tej sprawie coś na sumieniu może pozbyć się lub już się pozbył nośnika lub wymazał dysk. 2013 roku zostało złożone zawiadomienie. Gdyby dla prokuratury były przedstawione żelazne i twarde dowody to już by były naloty na poszczególne osoby, bez możliwości przygotowania się do ewentualnej kontroli( czyt. pozbycia się nośników itp) . Wtedy udowodnienie winy byłoby łatwe, a co za tym idzie zrobiła by się ogromna furtka do dużych odszkodowań dla "pokrzywdzonego", odszkodowań znacznie większych niż te na wezwaniach. Ciekawe czy kancelaria nie utrzymała jakiegoś sygnału odnośnie umorzenia sprawy i wysyła zawiadomienia na zasadzie może ktoś zapłaci.

  OdpowiedzUsuń
 69. Ludzie już raz takie coś miałem, czytajcie to ze zrozumieniem. Akapit 2 po wzywam Panią do:
  "1) DOBROWOLNEJ zapłaty kwoty 760zł..." jak DOBROWOLNEJ to wiecie co z tym zrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 70. A tak dla jasności sygn. V Ds/14/13

  OdpowiedzUsuń
 71. Olać to wszystko... zwykłe wymuszenie.

  OdpowiedzUsuń
 72. Witam
  Chciałem rozwiać kilka wątpliwości związanych z pismami które Państwo otrzymaliście. Zrobię to za darmo, choć każdy radca prawny wziąłby za to pieniążki.
  Forma i treść otrzymanych papierów mają na celu zastraszenie i wyłudzenie pieniędzy a także wymuszenie przyznania się do czynu którego, całkiem możliwe, wcale nie popełniliście. W Wykazie naruszeń który otrzymaliście, równie dobrze mogła być lista na 20 stron i podobną miałaby wartość. Pan adwokat który wysyła takie rzeczy musi być tak kiepskim adwokatem, że jedyne źródło jego dochodu to nękać uczciwych ludzi, bo zdaje się nie wiedzieć że istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Wszyscy jesteście niewinni. Dopiero sąd może to zmienić, ale nie może, posiadając jedynie wasz adres IP. Mało tego, Ów pan "adwokat" działa na szkodę pokrzywdzonego (Media Rodzina) wysyłając takie pisma i powodując, że prawdziwi przestępcy usuwają dowody zanim policja i prokuratura wejdzie w ich posiadanie. To nie logiczne, więc gdzie tu sens? Ano sens jest wtedy, jeśli sprawa ma pójść do umorzenia a pan "adwokat" i jego kancelaria rozpaczliwie próbują coś z niej wycisnąć - za wszelką cenę. Niestety, przystawiając swoją pieczątkę do tak absurdalnego pisma i podpisując się, kompromituje nie tylko siebie, ale i cały system nauczania prawników.
  Podsumowując, jeśli nie zabrano wam komputerów, nie ujawniono udostępniania plików (bo same pliki możecie posiadać) to możecie spać spokojnie. Ja sam po otrzymaniu tego pisma, śmiałem się bardzo długo, nie mogąc przez łzy odczytać treści tych głupot. Era "Pobieraczka" się skończyła już dawno, a Pan "adwokat" zdaje się tego nie dostrzegać. Oglądnijcie sobie Państwo rzeczonego adwokacinę na NK, bo nie mogłem sobie odmówić tej nieprzyjemności. Oto osoba która chce Was pozbawić podstawowego prawa - prawa do obrony. Ów człowiek chce, abyście sami się przyznali do czynu którego pewnie wcale nie popełniliście, chce też abyście zapłacili ponad 700 zł tylko dlatego, że w piśmie są słowa "adwokat", "sąd", "2800 zł", "pozew cywilny", "prokuratura" etc. Zapewniam Was, że jeśli mogliby wydoić od Was 2800 zł zrobiliby to nie informując Was o tym, bo w imię czego ktoś miałby się pozbawić 2000 zł czystego zysku? Dla Waszego dobra? A jaki mają interes w tym żeby dbać o Wasze dobro? Jeśli ktoś taki jak pan "adwokat" w ten sposób nie waha się kompromitować siebie i swoich kolegów to zrobiłby wszystko za trochę kasy - wszak musi jej nie mieć skoro jeszcze się podpisuje pod takimi bredniami.
  Media Rodzina - Brawo! Brawo panowie skoro wynajmujecie takich ludzi aby bronili waszych praw.

  OdpowiedzUsuń
 73. Mój tata też dostał pismo w sprawie Herrego- do zapłaty 780 zł. Dzwoniłam dziś do prokuratury: sprawa rzeczywiście istnieje- albo dogadujemy się z kancelarią, albo liczymy się z przesłuchaniami, zbieraniem dowodów i ewentualnym aktem oskarżenia. Spotkałam się również z policjantkę z Wydziału Przestępstw Gospodarczych i oto co usłyszałam: Nie płacić,. można grzecznie odpisać do kancelarii, że do czasu zakończenia sprawy nie zamierzamy uiścić żadnej płatności. Możliwe, że będziemy wzywani na policję w celu złożenia wyjaśnień w charakterze świadków ( wszyscy domownicy zamieszkujący z właścicielem internetu), może być też zabrany dysk komputera do analizy.(jeśli coś macie na nim nie tak-wyczyścić). Złożyć wyjaśnienia i czekać. Sprawa na 90% ulegnie umorzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 74. Sprawa na 100% pójdzie do umorzenia. Jestem informatykiem i wiem co mówię. Oni nie dysponują żadnymi dowodami - inaczej zamiast listu poleconego witalibyście się z policją anektującą wasz komputer. Nie mają nic poza IP i nic nie będą mieli, skoro sam adwokat ostrzega was przed postępowaniem dowodowym. Ja sam nie wiedziałbym w ogóle o sprawie gdyby nie ten idiota który wysłał wezwanie do zapłaty. Ja tam nie chcę żadnej ugody tylko wyroku za zastraszanie i pana Kamila z grzywną !

  OdpowiedzUsuń
 75. Serwery TNT TORRENT wyłączone.....http://www.dobreprogramy.pl/Znikly-kolejne-strony-z-pirackimi-filmami,News,63376.html

  OdpowiedzUsuń
 76. Ate pisemka to sobie można..... i wodę spuścić... ale ja złożę zawiadomienie na milicje o wymuszenie i zastraszanie.Jako świadkowie nie musicie się bać nalotów konfiskat.. jedynie zeznania i pamiętajcie -ja nigdy niczego nie ściągałem\łam i nie wiem kto co i w jakim celu..i po sprawie

  OdpowiedzUsuń
 77. ....aaaaa i nie zapomnijcie nagrać rozmowy z pałami ..tak dla pewności.Chociaż prawdopodobieństwo wizyty na komisariacie MO wynosi około 0.2%.

  OdpowiedzUsuń
 78. http://www.tvn24.pl/kancelaria-z-gdanska-wyludza-pieniadze-od-internautow,547560,s.html
  To już plaga cwaniaków na których nie ma bata. Co najwyższe taki zostanie upomnienie z rady adwokackiej i tyle. To jedna mafia.

  OdpowiedzUsuń
 79. Także dostałem takie pismo 750 zł za Harrego , byłem na policji , odradzili płacenie kazali poczekać co się będzie działo dalej.a sygnatura jak u wszystkich i oczywiście takie samo pisemko - standard . wysłałem do mojego operatora sieci ( UPC , no bo skąd mieli moje dane ) dlaczego,komu i w jakim celu udostępnił moje dane , tak radziła policja

  OdpowiedzUsuń
 80. A ten kamil klemienia to może skończył szkołę specjalną dla prawników czy co? Mocno okrojony materiał, brak zagadnienia domniemania niewinności, wyłudzenia, zastraszenia, nękania? Ponoć 13 lat w zawodzie prawnika a takie bezpodstawne pisma wysyła. Jak mu nie wstyd? Lepiej żeby edukację skończył w technikum, bo robi z siebie pośmiewisko i kompromituje swoje nazwisko. Kto zatrudni adwokata który nie zna prawa? A tak z innej beczki, mam kolegę po zawodówce, może pan kamil pomógłby mu dostać się na studia prawnicze, aby mógł potem wysyłać przedsądowe wezwania do zapłaty. Ów kolega powiedział, że nauczy się ortografii, i obsługi komputera, a także adresowania kopert i wysyłania (lizać znaczki już umie). Baaa nawet już poczynił pewne inwestycje. Kupił książkę nadawczą na poczcie i studiuje rubryki. Mówi mi że podziwia pana kamila - ileż to umiejętności musiał posiąść aby coś takiego wymyślić!
  A reszta was prawników?? Porada 100 zł LITOŚCI. To nawet sępy i ścierwojady nie są tak bezczelne. I to za poradę, że co? Że powiecie ludziom że są niewinni, i nic nie muszą robić do czasu mocno ewentualnego przesłuchania? Że ciężar udowodnienia winy spoczywa na stronie pozywającej? Że mogą domówić składania zeznań obciążających najbliższych, oraz siebie samych? Że wreszcie najczęściej sprawa jest umarzana zanim trafi do sądu z powodu braku dowodów?
  BŁAGAM! Wysilcie się na te 100 zł !

  OdpowiedzUsuń
 81. ...zapomniałem dodać że adres IP też się nie zgadza , a już nie wspomnę żę tego nie ściągałem , piszcie co wyszło z tego wszystkiego , hmm a może już siedzicie za kratkami ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 82. Ja dostałem te pismo w połowie kwietnia , olałem to i do teraz nic żadnego wezwania , listu ,nic nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
 83. Ja dostałem te pismo w połowie kwietnia , olałem to i do teraz nic żadnego wezwania , listu ,nic nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
 84. Kara za naruszenie prawa autorskiego jest niekonstytucyjna - tak orzekł Trybunał Konstytucyjny. Czyli zapłata trzykrotności stosownego wynagrodzenia jest zbyt uciążliwa HA!

  OdpowiedzUsuń
 85. Przerabiałem to jakieś 2 lata temu z tą firmą. Możecie być pewni wizyty policji i przeszukiwania komputerów. Jedyne co możecie zrobić to wyczyścić komputer i rozmyć winę między domowników (nie wskazywać konkretnego). Sprawa po tym będzie umorzona.

  OdpowiedzUsuń
 86. Dotyczy tych wszystkich problemów... Dlaczego nie używacie VPN etc?

  OdpowiedzUsuń
 87. Też dostałem. Mają dane osobowe bezpośrednio od dostawcy Internetu więc poszło zapytanie od prokuratury do operatora. Doszedłem do tego tak, że w Netii pomyliłem się w adresie korespondencyjnym i ten sam bład jest na wezwaniu do zapłaty. Chwilę poświęciłem na analize tego jak oni to robią. Otwórzcie sobie pierwszy lepszy portal z torrentami i wpiszcie "harry potter" albo "igrzyska śmierci". Na pierwszy miejscu zawsze wyskakują audiobooki tego wydawnictwa. Przypadek? Nie sądzę. Zwłaszcza, że to były bardzo popularne filmy w tamtym czasie i ludzie po prostu przez pomyłkę to ściągali. A oni prawdopodobnie mają gościa, który loguje ruch z trackerów tych torrentów i stąd ma Wasze adresy IP :D No muszę przyznać, że to niezły pomysł na biznes... Wyjątkowo perfidny.

  OdpowiedzUsuń
 88. ja również dzisiaj dostałam taki list od adwokata Kamila Klemienia, rzekomo udostępniałam audiobooki HP1 i HP2 od 2012

  OdpowiedzUsuń
 89. mój facet też dostał takie pismo. za harrego potera... co za ludzie :/

  OdpowiedzUsuń
 90. Ktoś był z tym na policji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tego co radził mój znajomy prawnik, jest z tym troche zabawy więc jak nie chcesz im dokopać to nie trzeba iść na policje, wystarczy zignorować

   Usuń
 91. to słowa mojego znajomego prawnika: Zlekceważyć albo odpisać się że się nie zgadzają dane. więc ja chowam pismo głęboko w szafkę i cieszę się wakacjami :) pod żadnym pozorem nie płaćie bo wtedy przyznajecie sie do winy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkałam się dziś ze znajomym policjantem . Powiedział wyraźnie ze to ściema ponieważ gdyby to była prawda dawno każda z osób kt otrzymała list byla by przesłuchana ( w liście jest napisane że spr prowadzi prokuratura ) + po takim czasie spr jest nieaktualna

   Usuń
 92. Moje pytanie brzmi po jakim czasie takie "przestępstwo" sie przedawnia i można spać spokojnie? Ja dostałem pismo za rzekome naruszenie w dniu 19 lipca 2012.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkałam się dziś ze znajomym policjantem . Powiedział wyraźnie ze to ściema ponieważ gdyby to była prawda dawno każda z osób kt otrzymała list byla by przesłuchana ( w liście jest napisane że spr prowadzi prokuratura ) + po takim czasie spr jest nieaktualna

   Usuń
 93. Ja dostałem pismo w dniu dzisiejszym. 765zł za audiobooki HP. Sygnatura ta sama V DS 14/13. Jutro idę do radcy prawnego, ale do winy na pewno się nie przyznam, bo wtedy dopiero zaczną mnie doić

  OdpowiedzUsuń
 94. Też dostałem takie pismo.
  Sprawa mnie lekko zdenerwowała bo na półce mam HP Audiobook kupiony jakiś czas temu w księgarni i nie mam paragonu.
  Co mogą mi zrobić i czy mam się czym przejmować?
  Bo jak znajdą to będę musiał jeszcze udowodnić, że zakupiłem legalnie.
  Jakaś masakra bo jak wpadną do domu to cały regał gier też nabytych legalnie (oryginałów)
  Czy mogą wszystko zabrać i trzymać w nieskończoność?

  OdpowiedzUsuń
 95. Moja mama również dostała pismo od ów kancelarii i Kamila Klemienia. Mimo, iż nikt z domowników nie korzystał od ładnych paru lat (przynajmniej 5-6) z sieci torrent (przynajmniej świadomie, bo pamiętam, iż kiedyś nawet przeglądarką opera można było ściągać torrenty). Na bank też nie było pobrania Harrego Pottera. Jest tyllko w domu obawa, gdyż mama prowadzi biuro rachunkowe w miejscu zamieszkania i jest tam komputer firmowy z 2015 roku - czy ów można też zarekwirować do sprawdzenia? Pomijam fakt, iż pozostałe komputery w domu ewentualnie nośniki danych też są przynajmniej z 2013 roku. Czy w takim wypadku Policja może zarekwirować sprzęt do sprawdzenia?

  OdpowiedzUsuń
 96. Dostałem wezwanie do zapłaty za Harrego Potera -rzekomo ściągnołem i rozpowszechniałem wszystkie utwory,tylko nie wiem czy to;piosenki,filmy,książki.Jakie prawa do Potera ma ta cała Media Rodzina????skąd mają moje dane-nie posiadam własnego komputera.nie wiem jak cokolwiek ściągnąć z jakiegoś torenta.Pan adwokat uznał mnie za winnego,osądził i wyznaczył characz 780pln. to tylko cząstka kary.Jeśli zapłacę to sprawy nie było.Tak działa mafia prawnicza,okrada uczciwych POLAKÓW.Zróbmy z tym porządek-przecierz znamy sprawców.

  OdpowiedzUsuń
 97. Przyszło pismo na 750 zł, bez określonego typu medium jaki podobno udostępniałam. W ugodzie mam grzecznie uzupełnić swoje dane osobowe, PESEL i nr dowodu osobistego i odesłać... Dlaczego nie posiadają wszystkich danych skoro sprawa się toczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak im to wyślesz, to już będą posiadać. Więc wiesz co z tym zrobić? ;)

   Usuń
 98. Też mi przyszło na 725zł za Golemana "Inteligencje Emocjonalną". Ponoć udostępniałem to we 09.2012. Patrzyłem w necie kosztuje ponad 20x mniej. Ktoś zna przepis, że płaci sie 3-5x wartość utworu? Ale czy kara jest za udostepnianie czy udostępnienie /jak chociaż jedna osoba od nas ściągnie?/. Raczej oleję, ale bede tu zagladał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kara jest za licencje a nie za utwór. Ale i tak jej nie zapłacisz. nikt Ci sprawy cywilnej nie wytoczy, za dużo z tym pieprzenia i niepewny wyrok. poza tym taką licencje powinno się rozbić na wszystkich którzy to udostępnili. Czyli wyszły by jakieś grosze na użytkownika. Krótko mówiąc: gra nie warta świeczki dla tej pseudo kancelarii

   Usuń
 99. Dla mnie znacząca jest „sygnatura Akt V DS./14/13”. Co roku sporządzam setki protokołów każdy zaczyna się od kolejnego numeru łamane rok. Znaczy że jest to 14 zgłoszenie w roku 2013 do tej prokuratury, czyli styczeń 2013. Przez trzy lata prokuratura nie zajęła się tą sprawą zapewnie z małej szkodliwości i. Rozgoryczona firma reanimowała kancelarie i próbuje zarobić miliony na wyeksploatowanym tytule który obecnie sama udostępnia darmo. Można się spodziewać umorzenia sprawy. Dzisiaj idę na spotkanie z adwokatem

  OdpowiedzUsuń
 100. Czy moglibyście pisać, za jakie tytuły i z jakiego okresu macie wezwania do zapłaty? Ja pisma nie miałem, od razu była u mnie policja. Mieli nakaz prokuratorski. Nic nie znalazła, bo nie mam sprzętu w domu. Korzystam tylko w pracy. Byłem złożyć zeznania jako świadek. Chodziło o film Wałęsa. Oczywiście zgłoszone do prokuratury przez kancelarię z Warszawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj chodzi o wydawnictwo Media Rodzina w większości Harry Potter z 2012r . W twoim przypadku sprawę prowadzi kancelaria Glass-Brudziński, i Oni rzeczywiście nie wysyłają żadnych wezwań tylko od razu zaczyna się od "wizyty" w domu. tutaj znajdziesz więcej informacji : http://di.com.pl/policja-odwiedza-internautow-ktorzy-mogli-udostepniac-film-o-walesie-52588

   Usuń
 101. Ludzie olejcie te pisma..i nie wierzcie w to jak ktoś pisze że miał wizytę policji czy innych służb.Wszystko polega na zastraszeniu i wymuszeniu nie trzeba się bać tylko papiery do kosza albo zgłosić na policję.Pod żadnym pozorem nie wysyłajcie do tych pseudo kancelarii swoich danych bo będą nękać bez przerwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!
   Jeśli ktoś jest zainteresowany, to Okręgowa Rada Adwokacka w Białymstoku prowadzi postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Klemieni w sprawie możliwości naruszenia etyki prawniczej poprzez wysyłanie przedsądowych wezwań do zapłaty. Można się podłączyć ze skargą.
   Pozdrawiam

   Usuń
 102. dokładnie to są bzdury jak ktoś pisze że policja przyjechała , zabrała kompa i może jeszcze aresztowała . zastraszenie nic więcej aby płacić i kasować na ludziach ogromne pieniądze , prosty rachunek niech zapłaci 1000 osób po 750 zł tj 750 000 tys zł . mam dalej piać , po co . olać i do kosza . to za nich powinna się wziąć prokuratura i to oni powinni płacić kary i odszkodowania dla ludzi którzy są zastraszani i tracą zdrowie na tych pajacach !!!

  OdpowiedzUsuń
 103. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 104. Czytam, co niektórych mądrali i dochodzę do wniosku, że piszą głupoty, bo nie doświadczyliście tej przyjemności jak wpada do mieszkania trzech policjantów + informatyk, ja miałem nalot na zlecenie prokuratury i to wygląda inaczej jak wasze mądrowanie się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro nie umiesz używać komputera kolego drogi to lepiej go nie używaj. Jest coś takiego jak szyfrowanie danych, oraz prawo do odmowy składania wyjaśnień mogących obciążyć ciebie lub najbliższych. Dlatego masz prawo do odmowy podania hasła do dysku to po pierwsze, a po drugie - protokół szyfrowania AES nie został jeszcze złamany, dlatego nawet pan informatyk będzie sobie mógł co najwyżej zasilanie w komputerze włączyć, a policjanci zabrać ów. Zabiorą oczywiście po to aby oddać po jakimś czasie, bo biegły sądowy, ani żaden specjalista wynajęty przez prokuraturę nic na nim nie znajdzie. Ot i wielki mi nalot policjantów. Zatem nie szkoda mi ludzi co nie dbają o własny interes.

   Usuń
 105. Nie rozumiem Cię o czym piszesz, przeczytałes dokladnie o czym napisałem.
  A co komputera to jesteś chyba za młody żeby oceniać. Dokłanie z kompoterami mam doczynienia 41 lat.
  Najciekawsze, że po kontroli nic nie znaleźli, a IP mieli od firmy, co kupiłem książkę.

  OdpowiedzUsuń
 106. Co ma być to będzie...Prawo Murphy'ego... ale nie dajcie się zastraszyć i pamiętajcie olewać te wszystkie pisma i nie podawać danych.

  OdpowiedzUsuń
 107. Witam w środę była u mnie policja i zarekwirowala mi 2 laptopy. Nie było wezwania ani nic przyszli i zabrali i kazali się dogadywac z probono. Chodzi o wkreconych 2. Co robić?

  OdpowiedzUsuń
 108. Z tego co wiem "Wkręceni 2" to firma Galapagos. Świeża sprawa. Tutaj na forum poruszany jest jeden temat ale dotyczy on kilku firm i wielu tytułów. Jeżeli była u Ciebie Policja, napisz coś więcej. Skąd jesteś, co napisane było na dokumentach które pokazali. Na jak długo rekwirują? Wg moich info które mam (a pochodzą ze źródła strachu :) czyli Policji), nie było przypadków rekwirowania kompa z powodu mało ambitnego filmu z nędzną fabułą. Na chwilę obecną, po tym co napisałeś, można stwierdzić że siedzisz na ul. Łowczej w Wawie i jesteś PRowcem Galapagos. Piszesz te brednie tylko po to aby wystraszyć ludzi :)

  Chociaż mogę się mylić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mylisz sie. Na ile rekwiruja to nie wiem. Oni nic nie mówią tylko każą sobie przepisać adresy i numery telefonów kancelarii prawnych a kancelarię prawne każą kontaktować się z probono w celu ugodymoja sprawę prowadzi prokuratura z Tarnowa. Może jest tak że jak kogoś nie.zastaną w domu to zostawiają wezwania.na przesłuchanie.

   Usuń
  2. Wszystko fajnie ale Wkręceni to sprawa kancelarii Muraal a nie ProBono.

   Usuń
  3. Ale podali mi numer do tej kancelarii i dzwonilem i jak chce ugodę to mam zapłacić 3000 zł. Już nie wiadomo o co chodzi. Gadalem zz policjantem i mówił zeby czekać do wyjaśnienia sprawy i mówił że jeżeli dotyczy wkreceni2 to będą tylko to szukać i nic więcej.

   Usuń
 109. Nie dajcie się sprowokować ... wszystkie te posty to prowokacja

  OdpowiedzUsuń
 110. Jest ktoś z pod Tarnowa u kogo była policja i.zabrała sprzęt?

  OdpowiedzUsuń
 111. Dziś dostaliśmy wezwanie na komendę w charakterze świadka.I co to może być ?

  OdpowiedzUsuń
 112. Też dostałem wezwanie.

  OdpowiedzUsuń
 113. Jak sprawa wezwan, jaki region?

  OdpowiedzUsuń
 114. Warmińsko-mazurskie

  OdpowiedzUsuń
 115. Jakich tytułów dotyczy wasze wezwanie? Jaka data pobrania?

  OdpowiedzUsuń
 116. Harry Potter 2013

  OdpowiedzUsuń
 117. A byli u kogoś i zabrali kompa?

  OdpowiedzUsuń
 118. Cisza w eterze. Ja jutro na przesłuchanie ale dalej twierdzę że to nie moje ip.i niech mi udowodnią a nie każą płacić

  OdpowiedzUsuń
 119. Ja mam za kilka dni, dajcie znac co z tego wyszlo i o co pytali.

  OdpowiedzUsuń
 120. Napiszcie panowie jak było na przesłuchaniu

  OdpowiedzUsuń
 121. Nie moje IP -nie ma sprawy.Złożyłam zeznania i prawdopodobnie sprawa do umożenia.Policjantka stwierdziła że to próba wyłudzenia.Jakieś tam dane mają ale nieżetelne.

  OdpowiedzUsuń
 122. Powracam tu po pewnym czasie, aby przekazać jak się u mnie otoczyło. 30 marca zajęte zosty komputery prze Policję, potem przesłuchania, ekspertyzy prowadzone prze biegłego, umorzenie postępowania pod koniec sierpnia. Po wielu interewencjach na prokutarurze, policji - odebrane w ub tygodniu.Reasumując przez pół roku pozbawiona byłam komputerów, na których nic nie stwierdzono, ani pobranych plików, ani oprogramowanie do udostęponiania. Prokurator przeprosił mnie, że to tak długo trwało, ale policja między wierszami dała do zrozumienie, że nie do końca wierzy w moją niewienność. Z tego co wiem, część osób wpłaciła daninę Media R, czyli przyznała się ( czy słusznie?) do pobierania i udostępniania pliku. Macie chyba już pełną wiedzę jak może potoczyć się postępowanie. Pokrzywdzona MR czy ja?

  OdpowiedzUsuń
 123. W lipcu odmówiłam Klemieni zapłaty, a za dwa tygodnie mam przesłuchanie na komendzie (woj. mazowieckie).

  OdpowiedzUsuń
 124. Ciekaw jestem co będzie po przesłuchaniach...

  OdpowiedzUsuń
 125. czy ktoś z was był już na policji związku z tym pismem bo ja właśnie muszę się wstawić na przesłuchanie

  OdpowiedzUsuń
 126. Jestem dobry miesiąc po przesluchaniu. Na dzień dzisiejszy cisza.

  OdpowiedzUsuń
 127. U mnie też cisza

  OdpowiedzUsuń
 128. Jak wpisujecie się w wątek, podajcie o jakie tytuły chodzi. Ja dostałem pismo w ubiegłym roku. Dotyczyło audiobooków Harry Potter z 2012. Nic nie odpisałem i w temacie cisza.

  OdpowiedzUsuń
 129. Witam, dostałam w lipcu br z powyższej kancelarii przedsądowe wezwanie do zapłaty/na rzecz Media Rodzina na 720 zł.Podobno ściągałam i rozpowszechniałam w styczniu 2013 -
  2 audiobuki Kryptonim Posen ?!.Oczywiście nie zapłaciłam, dziś bylam na Policji na przesłuchaniu w charakterze świadka tzw. pomoc prawna- bo nie jestem z Poznania.
  Powiedziano mi, że Media Rodzina złożyla zawiadomienie o przestępstwie do Prokuratury i jest to przesłuchanie na zlecenie Prokuratury Poznańskiej- sygnatura akt jak u wszystkich.
  Po przesłuchaniu zapytał mnie Policjant czy w celu naprawienia szkody zapłacę na rzecz Media Rodzina 90 złotych- odmówiłam - bo nie ściągałam .
  Pytali również o członków rodziny- mąż ,dzieci - i nie wiem co będzie dalej. Powiedzieliśmy sobie do widzenia. To tyle na bieżąco i na gorąco. Czy może ktoś jest jest już dalej.....?
  JA

  OdpowiedzUsuń
 130. Ponad 2 miesiące po przesluchaniu (Harry Potter). na dzień dzisiejszy cisza.

  OdpowiedzUsuń
 131. I jak wam minęło czekanie na wyrok?
  Ja regularnie pobieram z torrentów wszystko co się da, ponieważ każdy plik można przechowywać na swoim dysku 24 godziny od jego pobrania, więc się tym pismem nie przejąłem i sprawę przeciwko "BONO" wygrałem w sądzie, za co nie płąciłem ani grosza, lecz zwrócono mi mały dodatek w wysokości 740 złotych z haczykiem w ramach odszkodowania za próbę wyłudzenia pieniędzy. Więc jeżeli przyjdzie wam coś do domciu przykładowo papier z wezwaniem do zapłaty to możecie się nim podetrzeć w wieczornym rytuale sedesowym i zasnąć z dumą, że nie daliście się zrobić w bambusa jakiemuś cwaniakowi, który ma firmę tak naprawdę nie istniejącą ani nie zarejestrowaną w urzędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Ja regularnie pobieram z torrentów wszystko co się da, ponieważ każdy plik można przechowywać na swoim dysku 24 godziny od jego pobrania"

   Problemem jest rozpowszechnianie, a nie pobieranie. Legendarne (i nieprawdziwe) prawo do trzymania plików przez 24h nie ma tu nic do rzeczy.

   Co do wyroku z odszkodowaniem - z chęcią zapoznam się z jego treścią, ponieważ również brzmi nieprawdopodobnie.

   Usuń
 132. Kuj-pom na przyszły tydzień mam zaproszenie w roli świadka. Na 90% w sprawie Harrego.
  Sugestie, doświadczenie, propozycje?

  OdpowiedzUsuń
 133. Kuj-pom. Na przyszły tydzień mam zaproszenie w charakterze świadka na 90% w sprawie Harrego.
  Sugestie, doświadczenie, rady?
  Ziggy

  OdpowiedzUsuń
 134. Tak jeszcze pogłówkowałem i pozbierałem fakty :
  -Ktoś z Pro bono w tym czasie "ściągnął" owego Harrego
  -Sprawdził kto mu serdeuje i spisał ich IP (prośbą do informatyków o weryfikację - czy można),
  -Z listą IP zdobył adresy - winowajców
  -Różnica w kwocie żądanej uzależniona jest od okresu seedowania,
  - czyli - ma wszystkie asy w ręku
  Jak się z tego wybronić?
  Ziggy

  OdpowiedzUsuń
 135. Przygotuj się na standardowe pytania w takiej sytuacji czyli: czy używana Pan/Pani programów typu torrent, czy jest Wifi, czy jest zabezpieczone, czy utwór był udostępniany przez Pana w sieci torrent.

  OdpowiedzUsuń
 136. Dzięki. Przerabiałeś to? I co potem się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
 137. W kwietniu dostałem takie wezwanie do zapłaty, ale zignorowałem i zapomniałem o tym. W grudniu dostałem wezwanie na przesłuchanie na Policję!

  OdpowiedzUsuń
 138. Witam, dostał ktoś wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka z okolic Tychów/Katowic? Ja dzisiaj byłam na przesłuchaniu. Sprawa dotyczy Igrzysk Śmierci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o jakieś konkrety, bo jutro mnie to czeka :/

   Usuń
 139. Tak. I czego dotyczyło przesłuchanie?
  Mam się jutro stawić, więc proszę o jak najwięcej szczegółów

  OdpowiedzUsuń
 140. Mnie pytali czy w danym dniu miałem dostęp do internetu, kto korzysta w domu z komputera z dostępem do internetu, czy udostępniałem dane pliki, czy zgadzam się zapłacić naliczoną karę.

  Wskazując osoby korzystające z tego komputera też mogą być wezwane na przesłuchanie.

  OdpowiedzUsuń
 141. Ale jaką karę? W kwocie podanej w tym wezwaniu do zapłaty? I jak to tak, żeby świadek miał płacić karę? chyba że przyznałeś się do tego... cholera nie wiem :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kara, grzywna, wyłudzenie, jeden miś. W wezwaniu do zapłaty jest kwota ugodowa. W moim przypadku to było ok 800zł. Teraz na przesłuchaniu dowiedziałem się, że kwota urosła do prawie 4000zł!

   Usuń
  2. A mi wyliczyli 38 tys zł. Byłem na przesłuchaniu w charakterze świadka i okazało się że: Nie dysponują nazwą komputera/użytkownika, nie dysponują adresem sprzętowym komputera, nie dysponują informacją jaki system operacyjny i jaki klient torrent, nie wiedzą ile MB miało być udostępnione.... Zatem jak mają prowadzić śledztwo skoro nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach??? Wniosek: poza IP przez który mógł się do sieci logować dowolny komputer via wifi/bluetooth, sieć lokalną etc nie posiadają nic, i nic nie będą posiadać zwłaszcza jeśli sprawa dotyczyła naruszeń z 2012 roku.

   Usuń
  3. i jak sie sprawa skonczyla bo mi nibynaliczyli ze udostepnilem harego iaudiobooka i maja date i godzine co najlepsze ze udostepnialem 2 dni bo jest 1 dnia jedno ip a 2 zonowu inne ale mam oragne internet co o ty myslisz

   Usuń
 142. Jeżeli jesteście na Policji to pamiętajcie że jesteście w charakterze świadka.Nie wolno do niczego się przyznawać a tym bardziej wkręcać w to członków rodziny.Żadnych zgód na zapłacenie ... bo jeśli to zrobicie to będą was nękać aż wycisną jak cytrynę.Zaprzeczać wszystkiemu bez znaczenia czy ściągaliście czy nie... wtedy odpuszczą i więcej nic nie zrobią sprawa będzie umorzona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I też dziwie się, dlaczego jako świadek mam zapłacić 4000zł.

   Usuń
 143. Ludzie czy wy jesteście ograniczeni...nie ma dowodu nie ma winy.IP komputera to żaden dowód.Jeżeli faktycznie coś ściągaliście to trzeba usunąć.. wyczyścić kompa i wszystko gra.Nie przyznawać się do niczego bo nic nie mają i liczą na waszą niewiedze i strach przed konsekwencjami.Też mam zaproszenie na komisariat... jak będę po to opiszę jak było.

  OdpowiedzUsuń
 144. Nie podpisywać żadnych ugód bo wdepniecie w gówno....

  OdpowiedzUsuń
 145. Słów kilka na koniec!

  Mi wyliczyli 38 tys zł. Byłem na przesłuchaniu w charakterze świadka i wspólnie z panem policjantem chcieliśmy ustalić kto dopuścił się tego haniebnego czynu. Okazało się że: Nie dysponują nazwą komputera/użytkownika, nie dysponują adresem sprzętowym komputera, nie dysponują informacją jaki system operacyjny i jaki klient torrent, nie wiedzą ile MB miało być udostępnione.... Zatem jak mają prowadzić śledztwo skoro nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach??? Wniosek: poza IP przez który mógł się do sieci logować dowolny komputer/telefon/tablet via wifi/bluetooth, sieć lokalną etc nie posiadają nic, i nic nie będą posiadać zwłaszcza jeśli sprawa dotyczyła naruszeń z 2012 roku. Zupełnie tak samo jakby Was ścigali za pożyczony młotek w dobrej wierze sąsiadowi którego córka siostry babci zabiła wujka Zdziska zatapiając po rękojeść ów w zdziskowej łepetynie. Nie wiedzą kto, co, nie znają motywu ale za to wiedzą że młotek był waszą własnością. I dalej ciągać was na przesłuchania, wypytywać o to o tamto lub sramto podczas gdy na chomiku wszystkie utwory których dotyczy sprawa są od ręki. A dlaczego? Ano statystyki moi drodzy. Torrentowi są łatwym chłopcem do bicia, pewnie chomik jest już zbyt potężny lub ma dobre znajomości. Jest jeszcze trzecia opcja, możliwe że pan prokurator nie wie co to chomik jak do niego wejść i co uczynić aby odnaleźć pliki które naruszają prawo. Po sposobie prowadzenia śledztwa to ostatnie jest najbardziej prawdopodobne.

  OdpowiedzUsuń
 146. Ha ha 38 tyś.śmiech na sali... państwo prawa żenada.Nic nie mają i liczą na zastraszanie i wkręcili w to prokuraturę i policje... biznes się kręci.

  OdpowiedzUsuń
 147. http://www.rp.pl/artykul/1210507-TK--Kara-za-naruszenie-praw-autorskich-jest-niekonstytucyjna.html

  OdpowiedzUsuń
 148. Jak te sprawy sie u was skonczyly co mowiliscie czy zabrano wam komputer
  i ajk mieliscie niby podbisac te ugoty z tego cosie dowiedzialem to niby na poczcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polska język trudna język. Ja mam wezwanie na następny tydzień. Jak będę po dam znać co i jak.

   Usuń
 149. Na razie cisza. Przesłuchano mnie i żonę i od 2 grudnia cisza. Jaki region teraz przesłuchują? Podobnież mają 6 tys osób do poznania.

  OdpowiedzUsuń
 150. A swoją drogą, czy ktoś wie na jakim etapie jest śledztwo w przedmiotowej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
 151. Zabrali się teraz za Małopolskę .Byłem teraz przesłuchiwany i dowiedziałem się że mój dług wobec nich z ponad 700 zł. urósł do kwoty ponad 5000zł. i że w ciągu nie całych 7 minut pobrało ode mnie aż 168 osób cały plik choć policji nie podano w informacji jak wielki był ten plik oraz z jakiej strony został pobrany i jakim programem .

  OdpowiedzUsuń
 152. Moze ktos napisac o swoich dalszych losach, jak to sie u was skonczyLo ?

  OdpowiedzUsuń